DOLAR 6,8716
EURO 7,7274
ALTIN 392,30
BIST 8,5674
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mengen 31°C
Parçalı Bulutlu

ASTRONOMİ,ASTRONOMİ,GASTROENTROLOJİ-İbrahim SERVET-

ASTRONOMİ,ASTRONOMİ,GASTROENTROLOJİ-İbrahim SERVET-
05.03.2018
479
A+
A-

ASTRONOMİ,ASTRONOMİ,GASTROENTROLOJİ

Yalnız ülkemin,yalnız ilçemin güzel insanları.
Yazımın girizgahında iki güzel insandan söz edeceğim.Sevgili Aziz NESİN ve sevgili İZZET BAYSAL… Işıklar içinde yatsınlar.
Bu iki güzel insanın yetmişli yıllarda birbirleri ile sendikal tarafgirliklerini anacagız burada.Sevgili İZZET BAYSAL MESS(Madeni Eşya Sanayicileri Sendikası) Başkanı;Aziz NESİN ise POLİTİKA Gazetesinin baş yazarı.O günlerin mana ve önemine ilişkin sınıfsal kavgalar içeriyor iki güzel insanın karşı karşıya gelmesi.Bu didişmeyi herkes kendi meşrebince yorumlasın.
Bu iki güzel insanın ortak yanları cimrilik derecesine varan tutumlulukları mektup zarflarının her iki yanlarını kullanabilecek kadar tutum.
Ah bu güzel ülkemin o güzel insanları:Sizleri dün cimrilikle nekeslikle suçlayan biz aklıevveller bu gün yüzümüzü kızartarak sizleri saygı ile anıyoruz.
Niye mi?
Bu gün Çatalca nasıl ki NESİN VAKFI ile bayraklaşıyorsa Bolu’da İZZET BAYSAL VAKFI ile Bayraklaşıyor.Nesin vakfının omuzlayıcısı Sayın Prof.Ali NESİN,İZZET BAYSAL VAKFI’nın omuzlayıcısı sayın Ahmet BAYSAL ne güzel insanlar.Güzel ülkemin tarihini yazanlar sizleride aynı mükemmeliyette anacaklar!
Gelelim bu güzel anmanın bu günkü karşılığına.Mengenliyiz AŞÇILIĞIN BAŞKENTİNDENİZ!İlçemizde sanatımızla ilgili iki yüksekokul var (AŞILIK DÜN ZENAATTI BU GÜN SANAT SANAT SANAT
GÜZEL SANATLARIN BİR DALI-sizlerin yüreklerine bırakıyor ve sevgili FATİH KILIÇ ı da saygıyla anıyoruz-)
Rahmetli İsmet İNÖNÜNÜN bir sözü var”bu ülkede bilgililer ilgisiz,ilgililer bilgisiz” bu sözü doğrulamak Mengen için pek dogru olmamalı.Bir yanda AŞÇILIGIN BAŞKENTİ MENGEN’in uluslararası bir kimlige bürünmesini istiyorsun;bir yandan Mengen’den GASTRONOMİ Yüksekokulunu Bolu’ya götürmeye çalışıyorsun.Bizler karar mekanızmasındaki insanların mutluluk içeren hamasi nutuklarını içtenlikle dinliyoruz.Sevgili dostlar adama sormazlarmı AGAM BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU.
Gastronomi Bölümünün genç ışık yüklü öğrencileri:
Mesleginizi icra ettiğiniz sürece yolunuz mutlaka bir Mengen’li ile kesişecek.Yüzünüzün kızarmaması adına uluslararası bir kimlik olma yolunda inanç ve güçle ilerleme adına MENGEN GASTRONOMİ Yüksekokulunun Bolu’ya taşınmasının önüne geçin.Sosyala anlamda Mengen sizleri mutlu etmiyor olabilir buna ilişkin şöyle bir soruyla karşılaşabilirsiniz.Bolu’daki sosyal yaşam sizi ne ölçüde mutlu edecek.Elinizde bir parametre,mutluluk ölçer var mı?
Editörümün uyarısı ile:
MENGEN GASTRONOMİ Bölümünün Mengen’e kurulmasında emeği geçen bütün güzel insanları;Üniversite Senatosunun almış olduğu Bolu’ya taşınma kararına karşı bizleri destekleyen İZZET BAYSAL VAKFI Başkanı Sayın AHMET BAYSAL,SAYIN KÖKSAL TOPTAN,Belediye Başkanımız SAYIN TURHAN BULUT ve herşeyin ötesinde omuz omuza veren sevgili MENGENLİLERİ,MENGEN DOSTLARINI SEVGİ VE SAYGI İLE SELAMLIYORUM.Bu anlamda adını anamadığımız sevgili yol arkadaşlarımıza aynı duyguları ithaf ediyorum.Hakka yürüyen sevgili İZZET BAYSAL,sevgiliAZİZ NESİN’e Türk eğitimine yaptıkları hizmetlerden ötürü sevgi ile ışıklar içinde yatmalarını diliyorum.
MENGENLİ ÇOK DUYGUSALDIR.KENDİLERİNE HAYATIN SUNDUĞU HER ŞEYİ İÇTENLİKLE KARŞILAR VE DEĞERLENDİRİRLER.
GASTRONOMİ BÖLÜMÜ İLE İLGİLİ TASARRUFLARI DA DEGERLENDİRECEK VE OLUMSUZ SONUÇLAARI TARİHE HAVALE EDECEKTİR.
Yalnız ülkemin yalnız ilçesinin güzel insaanlrı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ kimsenin bir lütfu değildir Mengenliye.
Bu onur bizlere Fatih Sultan Mehmet’in aşçısı Yakup Aga nın,Yakup agaların bir mirasıdır.Görevimiz onların ruhunu şad etmektir.
IŞIKLAR İÇİNDE YATSINLAR.

İbrahim SERVET

YORUMLAR

  1. Hikmet HAZAN dedi ki:

    Teşekkürler İbrahim bey, durumu ne güzel açıklamışsınız. Mengen’linin de artık tek vücut olma zamanının geldiğini düşünüyorum. Mengen de bir Aşçılık federasyonu var iken 2 oldu. 1 Aşçılık Derneği var iken şimdi sayısı belli değil. Sayın Mengenli aşçı kardeşlerim, birleşin ki, Mengen sizinle gurur duysun. Dünya sizlere hayran kalsın. Yeter artık ayrı kalmaya, birleşin ki sesinizi dünya duysun.